Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. septembra 2023, 17:25
Čas čítania 0:43

Apple má problém. Značka musí okamžite stiahnuť konkrétny typ iPhonu z francúzskeho trhu, dôvodom je privysoké žiarenie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Spoločnosť Apple tvrdenia spochybňuje a uvádza, že zariadenia spĺňajú predpisy.

Francúzska národná agentúra pre frekvencie (ANFR) v utorok nariadila spoločnosti Apple, aby s okamžitou platnosťou stiahla z francúzskeho trhu smartfóny iPhone 12, pretože údajne vyžarujú príliš vysokú úroveň elektromagnetického žiarenia.


ANFR zároveň vyzvala spoločnosť Apple, aby využila všetky dostupné prostriedky na odstránenie tejto poruchy v telefónoch iPhone 12, ktoré sa už používajú. V prípade nesplnenia by Apple musela smartfóny získať späť od používateľov, ktorí si ich vopred zakúpili.


Francúzska agentúra nedávno preskúmala 141 telefónov vrátane modelov iPhone 12 s cieľom zistiť prítomnosť elektromagnetických vĺn, ktoré ľudské telo absorbuje. ANFR na základe výsledkov uviedla, že ak sa telefón nachádzal v ruke alebo vo vrecku nohavíc, úroveň absorpcie elektromagnetickej energie dosahovala až 5,74 wattu na kilogram, teda o 1,74 viac, ako je norma Európskej únie.


Smartfóny iPhone 12 spĺňali štandardnú úroveň radiácie iba vtedy, ak sa v čase merania nachádzali v bunde alebo v kabelke.

Spoločnosť Apple tvrdenia popiera

Spoločnosť Apple tieto tvrdenia spochybnila a tvrdí, že jej zariadenia spĺňajú všetky predpisy týkajúce sa elektromagnetického žiarenia. Zároveň sprístupnila laboratórne výsledky vykonané spoločnosťou, ako aj tretími stranami, ktoré údajne dokazujú, že telefón štandardné normy radiácie spĺňa.

IPhone 12 Pro Max a iPhone 12 mini.
IPhone 12 Pro Max a iPhone 12 mini. Zdroj: Refresher/Marián Biel
Domov
Zdieľať
Diskusia