Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. októbra 2023, 7:25
Čas čítania 0:45

Slováci môžu tento týždeň zabudnúť na typické jesenné teploty. Počasie nás poteší, takéto teplo sme neočakávali

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Meteorológovia neočakávajú nástup typického jesenného počasia.

Pomerne teplé počasie bude na Slovensku pokračovať aj v ďalších dňoch. Nástup typicky jesenného sychravého počasia sa neočakáva. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

„V ďalších dňoch síce počasie nebude také ustálené ako v minulom týždni a už v stredu 4. septembra nás čaká prechod studeného frontu, napriek tomu stále neočakávame ani nástup typicky jesenného sychravého počasia. Práve naopak. Na začiatku budúceho týždňa k nám bude po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad Balkánom prúdiť od juhozápadu teplý vzduch,“ uviedli meteorológovia.

V utorok 3. októbra môže maximálna denná teplota vzduchu na juhozápade dosiahnuť 27 stupňov Celzia, čo je podľa SHMÚ výrazne viac ako dlhodobý priemer.

„Po prechode spomínaného studeného frontu sa k nám od západu v chladnejšom vzduchu opäť rozšíri tlaková výš. Ochladí sa, ale súčasne sa zmenší oblačnosť a šanca na zrážky bude minimálna,“ spresnili meteorológovia.

Víkend by mal byť opäť neobvykle teplý

Avizovali, že v závere týždňa sa začne opäť otepľovať a teplota sa tak veľmi rýchlo dostane opäť nad dlhodobý priemer. „Nasledujúci týždeň tak okrem toho, že bude teplý, bude aj veľmi suchý, keďže väčšinu času bude počasie u nás ovplyvňovať tlaková výš,“ uzavrel SHMÚ.

Domov
Zdieľať
Diskusia