Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
5. októbra 2023, 14:30
Čas čítania 0:29

FOTO: Nechutné nálezy hygienikov v slovenských obchodoch. Kontrolóri našli pleseň, odpadky aj produkty po dátume spotreby

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kontrolóri zaznamenali viacero hygienických porušení.

Kontrolóri zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR zistili pri kontrolách potravín niekoľko vážnych nedostatkov. Najviac problémov úrady zaznamenali v hygiene budov a prevádzok, v predaji po dátume spotreby, v hygiene technologického zariadenia, pracovných pomôcok a v označovaní.

„Za zistené nedostatky počas úradných kontrol inšpektori uložili opatrenia na mieste na odstránenie nedostatkov a 115 blokových pokút. Ich celková výška dosiahla 2 770 eur. V sledovanom období nadobudlo právoplatnosť 52 rozhodnutí o pokute v správnom konaní vo výške 168 900 eur. Najvyššia právoplatná pokuta predstavovala 35 000 eur,“ napísali na webe.

Hygienici zaznamenali aj nedostatky pri skladovaní čerstvého ovocia a zeleniny. Zo skontrolovaných produktov nevyhovovalo až 271,1 kg z 99 629,18 kg tovaru. Hygienici za tieto porušenia uložili pokuty vo výške 4 150 eur.

hygienahygienahygienahygiena
Zobraziť galériu
(12)
Domov
Zdieľať
Diskusia