Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. októbra 2023, 6:54
Čas čítania 0:42

Hviezda zo seriálu Krok za krokom zomrela na rakovinu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Herečka mala rakovinu prsníka.

Deň pred svojimi 77. narodeninami zomrela v nedeľu ráno americká herečka Suzanne Somersová, známa najmä z televíznych seriálov Three‘s Company a Krok za krokom. Prostredníctvom herečkinej dlhoročnej hovorkyne R. Couri Hayovej to oznámila jej rodina, informovala o tom agentúra AP.


Somersová mala rakovinu prsníka, ktorú jej prvýkrát diagnostikovali v roku 2001. Absolvovala lumpektómiu a ožarovanie, ale odmietla podstúpiť chemoterapiu. Tento rok v júli na Instagrame oznámila, že choroba sa jej vrátila. Herečka trpela aj rakovinou kože.


Boj s rakovinou motivoval Somersovú k napísaniu knihy Knockout o alternatívnej liečbe tejto choroby, za čo ju kritizovala American Cancer Society.


Somersová účinkovala od 70. rokov v mnohých televíznych filmoch a seriáloch. Najviac ju preslávili seriály Three‘s Company (1977 – 1981) a Krok za krokom (1991 – 1998). V lete 2005 sa neúspešne pokúsila preraziť na Broadwayi s predstavením The Blonde in the Thunderbird.


Somersová bola dvakrát vydatá. V roku 1965 sa vydala za Brucea Somersa, s ktorým mala syna Brucea jr. Toto manželstvo sa skončilo v roku 1968. V roku 1977 si vzala moderátora Alana Hamela, s ktorým žila až do svojej smrti.

Krok za krokom
Zdroj: ABC/CBS
Domov
Zdieľať
Diskusia