Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
3. novembra 2023, 8:05
Čas čítania 0:29

Nezaplatíš nič. V talianskom raji sa môžeš ubytovať zdarma, toto sú podmienky

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Lákavou ponukou sa mestečko Ollolai snaží zlepšiť zhoršujúcu ekonomickú situáciu a vyľudňovanie.

Talianske mestečko Ollolai na Sardínii láka ľudí na zaujímavú ponuku. V rámci programu Work from Ollolai ponúka ubytovanie na tri mesiace zadarmo pre ľudí, ktorí pracujú z domu. Mestečko vyčlenilo takmer 20-tisíc eur na to, aby dočasným obyvateľom poskytlo ubytovanie a internet úplne zadarmo, informuje Forbes.

Mesto sa snaží týmto spôsobom zabrániť vyľudňovaniu a stagnovaniu ekonomickej situácie. Posledné roky ponúkajú viaceré mestečká ako Ollolai domy na predaj len za jedno euro. „Bol to veľký úspech – veľa cudzincov kúpilo a prerobilo desiatky opustených obydlí,“ uviedol starosta Francesco Columbu pre CNBC. 

Dve podmienky

Do projektu sa môžeš prihlásiť do decembra pomocou online formulára. Podmienkou je práca z domu a snaha o obohatenie miestnej kultúry. Dočasní obyvatelia budú môcť využívať pozvánky na miestne akcie a festivaly. 

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Flickr∕Elena Lostalé
Domov
Zdieľať
Diskusia