Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
5. novembra 2023, 14:07
Čas čítania 0:28

Dôchodcovia na Slovensku si prilepšia. Štát zvyšuje rodičovský bonus, zmení sa aj jeho vyplácanie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dôchodcovia doteraz poberali rodičovský bonus jednorazovo. Od nového roka ho budú poberať mesačne.

Od januára 2024 budú penzisti poberať rodičovský bonus spoločne s dôchodkom. Výška bonusu závisí od zárobku pracujúceho dieťaťa a priemernej mzdy na Slovensku.

Maximálna výška bonusu bude od nového roku 282 € za rok. Mesačne tak príspevok dosiahne výšku 23,50 €, informuje o tom Finsider.sk. Penzisti si budú môcť prilepšiť podľa toho, koľko majú detí a koľko ich deti zarábajú. Na porovnanie, v roku 2023 sa suma rodičovského bonusu pohybovala vo výške 21,80 €. Dôchodcovia si tak mohli prilepšiť o 261,60 € ročne. 

V niektorých prípadoch penzisti nemusia dostať rodičovský dôchodok. K tejto situácii môže dôjsť vtedy, ak do dôchodku v budúcom roku len pôjdu. Penzisti, ktorí poberajú dôchodok z cudziny, musia o rodičovský bonus požiadať Sociálnu poisťovňu. 

peniaze dôchodca
Zdroj: Unsplash∕Super Straho∕Markus Spiske
Domov
Zdieľať
Diskusia