Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
7. novembra 2023, 16:52
Čas čítania 0:27

Toto dopravné značenie mätie slovenských vodičov v zahraničí. U nás znamená niečo celkom iné

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slováci sa s týmto dopravným značením môžu stretnúť napríklad aj v susednom Česku. Menej skúsených vodičov však môže poriadne potrápiť, u nás má totiž celkom iný význam.

Na európskych cestách sa pomerne často vyskytujú biele kľukaté čiary. Slováci sa s týmto dopravným značením môžu stretnúť napríklad aj v susednom Česku. Menej skúsených vodičov však môže poriadne potrápiť, u nás má totiž celkom iný význam, píše portál Autoviny.sk.

Vodorovné dopravné značenie 621, teda biela kľukatá čiara na okraji cesty, u nás vyznačuje úsek, na ktorom je státie vozidiel zakázané. Rovnaké značenie doplnené o nápis BUS, TRAM alebo TAXI vyznačuje stanovište taxíkov alebo zastávku hromadnej dopravy, na ktorej nemajú ostatné vozidlá povolené státie.

Naopak, biela kľukatá čiara v ostatných krajinách označuje niečo celkom iné. Má predovšetkým informatívny charakter a vodičov upozorňuje na nebezpečný dopravný úsek. Dopravným značením sú vyznačené napríklad ostré a neprehľadné zákruty.

cesta, dopravné značenie
Zdroj: Google Maps
Domov
Zdieľať
Diskusia