Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. novembra 2023, 17:31
Čas čítania 0:52

Lyžiarska sezóna sa rýchlo blíži. Toto sú dátumy, v ktorých otvoria populárne lyžiarske strediská

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Umelému zasnežovaniu vo viacerých strediskách aktuálne pomáha náhle ochladenie.

Lyžiarske strediská Jasná v Nízkych Tatrách a Vysoké Tatry spustili v uplynulých hodinách zasnežovanie zjazdoviek. Napomohlo tomu aktuálne ochladenie. Lyžiarsku sezónu 2023/24 by chceli otvoriť 2. decembra v Jasnej, 9. decembra na Štrbskom Plese a 16. decembra v Tatranskej Lomnici.


Na Chopku začali v nedeľu (12. novembra) popoludní. „Zasnežovali sme na severnej aj južnej strane od výšky zhruba 1 300 metrov, v akcii bolo 180 zasnežovacích bodov. Výborné je, že predtým napadol aj prírodný sneh, vo vyšších polohách dokonca miestami aj 30 centimetrov. Máme podklad a pokračujeme v príprave svetovej sezóny v Jasnej,“ uviedol riaditeľ strediska Jiří Trumpeš.

Snežné delá pracujú aj vo Vysokých Tatrách

Marián Galajda zo spoločnosti Tatry mountain resorts dodal, že špeciálnu pozornosť budú v stredisku venovať zjazdovke, na ktorej sa v januári uskutočnia preteky Svetového pohára. Tam od začiatku zasnežujú s vyšším podielom vody, aby bol podklad čo najkompaktnejší a mohli na ňom ďalej pracovať.


„Vďaka tomu, že nám ochladenie umožnilo spustiť zasnežovanie o niečo skôr ako v minulých sezónach, verím, že pre svetovú špičku pripravíme perfektné podmienky,“ podotkol šéf lyžiarskych tratí Maroš Kupčo.


Snežné delá spustili v noci na pondelok aj vo Vysokých Tatrách. „Podmienky nám umožnili ako prvú vetvu spustiť zasnežovanie zo Skalnatého Plesa smerom dole na Štart,“ priblížil riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Zasnežovanie bude pokračovať podľa aktuálnych poveternostných podmienok.

Príprava trate v Jasnej.
Príprava trate v Jasnej. Zdroj: Jasná
Domov
Zdieľať
Diskusia