Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
16. novembra 2023, 19:40
Čas čítania 0:37

V piatok na Slovensku nasneží, hrozia aj víchrice a poľadovica. SHMÚ vydáva výstrahy v mnohých okresoch

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Výstrahy vydal slovenský hydrometeorologický ústav.

V niektorých okresoch Slovenska sa môže v piatok vyskytnúť vietor, snehové jazyky či vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Silný vietor sa môže vyskytnúť na západe Slovenska. Výstraha pred ním platí od piatka 12.00 h do soboty 18.00 h.

Vietor
Vietor Zdroj: SHMÚ

V okresoch Banská Bystrica, Brezno, Považská Bystrica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad, Stará Ľubovňa a takmer v celom Žilinskom kraji sa môžu vyskytnúť snehové jazyky a záveje. „Ojedinele sa očakáva, najmä v polohách nad približne 900 metrov, tvorba snehových jazykov. Predstavuje to potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ priblížili meteorológovia. Výstraha platí od piatka 22.00 h do soboty 20.00 h.

Snehové jazyky a záveje
Snehové jazyky a záveje Zdroj: SHMÚ

Na vietor na horách si treba dávať pozor v takmer celom Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. SHMÚ vydal výstrahu od piatka 18.00 h do soboty 18.00 h. Meteorológovia očakávajú v polohách nad 1500 metrov rýchlosť vetra v nárazoch od 110 do 135 kilometrov za hodinu.

Vietor na horách
Vietor na horách Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia