Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
22. novembra 2023, 18:40
Čas čítania 0:40

Kofola odkupuje obrovský český pivovar. Značke chcú pomôcť rozvíjať sa

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Väčšinový podiel pivovaru bude patriť spoločnosti Kofola.

Kofola ČeskoSlovensko, pôsobiaca aj na Slovensku, kupuje väčšinový podiel v spoločnosti Pivovary CZ Group. Zmluvné strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.

Akciová spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko sa stane 51-percentným vlastníkom pivovarov, ďalšími spolupodielnikmi sú investičná skupina RSJ a akciová spoločnosť ÚSOVSKO. Dokončenie transakcie, ktorá podlieha schváleniu českých protimonopolných úradov, sa očakáva začiatkom roka 2024.

„V Kofole sme sa naučili rozvíjať tradičné a lokálne značky so silným príbehom. Keď sa objavila príležitosť investovať do pivovarov, ktoré vyrábajú značky s dlhou históriou, za ktorými stojí poctivé remeslo a moderné výrobné zázemie, neváhali sme. Veríme, že skúsenosť našich ľudí môže pomôcť k ich rozvoju,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Kofola Jannis Samaras.

Pivovary CZ Group sú jednými z najväčších pivovarov na českom trhu

Pivovary CZ Group sú piatou najväčšou pivovarníckou skupinou v Česku, svojou tohtoročnou produkciou piva prekročia objem 800-tisíc hektolitrov, z čoho viac ako tretina piva mieri na exportné trhy.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Skupina Kofola je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s 11 výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo zamestnáva viac ako 2-tisíc ľudí.

Domov
Zdieľať
Diskusia