Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. novembra 2023, 8:02
Čas čítania 0:32

Dievča našlo peňaženku s viac ako 7 000 eurami. Keď ju odovzdalo, čakalo ho prekvapenie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Je záhadou, prečo bola v peňaženke taká vysoká hotovosť.

Šestnásťročné dievča našlo v sobotu v nemeckom prístavnom meste Cuxhaven, ležiacom pri Severnom mori, peňaženku s viac ako 7 000 eurami a odovzdalo ju miestnej polícii. Tej sa následne podarilo vypátrať jej majiteľa, pričom dievčaťu sa za odovzdaný nález ušla „primeraná“ odmena. O neobvyklom prípade informovala v nedeľu agentúra DPA.


Tínedžerka zatelefonovala v sobotu večer na policajnú stanicu. Policajtov upovedomila o tom, že pri stavenisku vo štvrti Lüdingworth našla úplne plnú peňaženku. Polícii sa následne podarilo vypátrať majiteľa peňaženky. Ten sa však už nachádzal v meste Hildesheim ležiacom zhruba 240 kilometrov južne od Cuxhavenu, kam sa po svoje peniaze vrátil.


V nájdenej peňaženke sa nachádzalo 7 371 eur, pričom polícia v nedeľu ráno informovala, že dievča dostalo „primerané nálezné“. Hodnotu tejto obmeny však polícia nezverejnila. Záhadou tiež zostáva, prečo bola v peňaženke taká vysoká hotovosť.

Anketa:
Ako by si sa zachoval ty?
Vrátil by som peňaženku.
Nechal by som si peňaženku.
Vrátil by som peňaženku.
80 %
2190 Hlasov
Nechal by som si peňaženku.
20 %
556 Hlasov
Peňaženka plná peňazí.
Peňaženka plná peňazí. Zdroj: PxHere CC0 Public Domain
Domov
Zdieľať
Diskusia