Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
6. decembra 2023, 6:47
Čas čítania 0:36

Poľsko varuje Európu. Hrozí, že Rusko o tri roky napadne východné krídlo

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Východné krídlo musí očakávať útok už do troch rokov.

Východné štáty Severoatlantickej aliancie majú podľa šéfa poľského národného bezpečnostného úradu Jaceka Siewieru tri roky na to, aby zabránili vojne s Ruskom. Reagoval tým na vyhlásenie Nemeckej rady pre zahraničné vzťahy, že NATO sa na ruský útok musí pripraviť počas najbližších 5 až 10 rokov. 

„Analýza je v súlade so štúdiami pripravenými v USA. Podľa môjho názoru sú však časové rámce prezentované nemeckými analytikmi príliš optimistické. Ak sa chceme vyhnúť vojne, potom by krajiny NATO na východnom krídle mali prijať kratší trojročný časový plán na prípravu na útok,“ povedal Siewiera, ktorého citoval anglický týždenník Warsaw Business Journal.

Keď Rusko obnoví svoje sily, zaútočí vraj na krajiny NATO

Štáty NATO sa musia pripraviť a zaviesť opatrenia v časovom rozmedzí od 5 až 10 rokov od okamihu, keď sa boje na Ukrajine skončia. Rusko podľa analýzy DGAP potrebuje takýto časový rámec, aby obnovilo svoje ozbrojené sily a zaútočilo na Západ, uvádza server ERR.

rusko, ukrajina
Zdroj: Twitter/Osint Technical
Domov
Zdieľať
Diskusia