Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
15. decembra 2023, 14:11
Čas čítania 0:32

Toto sú najpopulárnejšie dievčenské a chlapčenské mená v roku 2023

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najpopulárnejšími menami pre deti boli tento rok Sofia a Jakub.

Najpopulárnejšími menami pre deti boli v roku 2023 Sofia a Jakub. Medzi dievčenskými menami ďalej dominovali mená Eliška, Viktória a Nina. Z chlapčenských mien viedli aj mená Samuel, Adam a Šimon. 

„Mená Sofia a Jakub si držia dominanciu od roku 2010 s výnimkou niekoľkých rokov. Jakuba v rokoch 2014 a 2015 predbehol v popularite Adam, v roku 2020 viedlo meno Ema a v roku 2021 Nina,“ priblížil rezort vnútra. Ako doplnil, v rokoch 2003 až 2009 boli na prvej priečke nepretržite Viktória a Samuel.

Dievčatám vyberali rodičia aj mená Natália, Ema, Sára, Nela, Olívia a Mia. Dvadsiatku dopĺňa Hana, Diana, Laura, Tamara, Anna, Emma, Timea, Karolína, Júlia, Kristína.

V prvej desiatke obľúbených chlapčenských mien sa tento rok ďalej umiestnili Michal, Oliver, Tomáš, Filip, Matej a Martin. Nasleduje Tobias, Lukáš, Matúš, Alex, Dominik, Richard, Peter, Dávid, Patrik, Matias.

bábätká
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia