Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Aneta Gospičová TASR
17. decembra 2023, 7:44
Čas čítania 0:38

AKTUÁLNE: Na východe Slovenska sa prevrátil autobus s 53 cestujúcimi. Medzi zranenými sú aj deti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby eviduje niekoľko zranených osôb.

Hasiči i záchranári aktuálne zasahujú pri obci Dargov v okrese Trebišov. Prevrátil sa tam autobus z Ukrajiny s 53 cestujúcimi a dvoma vodičmi. Pre TASR to uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.


„Na mieste zasahujú ôsmi hasiči so štyrmi kusmi techniky,“ povedal operačný dôstojník.
Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Slovenskej republiky na sociálnej sieti priblížilo, že zranení cestujúci sú pri vedomí a prevažne so zraneniami hlavy a končatín.

Autobus
Zdroj: Polícia SR – Košický kraj

Podľa hovorkyne OSZZS Petry Klimešovej sa situácia na mieste vyvíja. Aktuálne evidujú deväť zranených osôb, sú medzi nimi aj deti. „Tento počet sa ešte môže meniť, keďže zásah na mieste stále prebieha,“ povedala pre TASR a doplnila, že zranených transportujú do nemocníc v Košiciach a Trebišove.


Polícia na sociálnej sieti informuje, že cesta medzi horským priechodom Dargov a Sečovcami je aktuálne neprejazdná. Ako ďalej uvádza, podľa prvotných informácií došlo k prevráteniu autobusu smerujúceho k ukrajinským hraniciam. „Dopravná nehoda si nevyžiadala žiadne straty na životoch,“ podotkla polícia.

Domov
Zdieľať
Diskusia