Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. decembra 2023, 19:52
Čas čítania 0:40

Mladý Prievidžan vytvoril falzifikáty bankoviek za 60-tisíc eur. Prichytili ho pri amatérskej chybe, hrozí mu vysoký trest

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prievidžan vložil falzifikáty bankoviek na svoj účet, hrozí mu väzenie.

Trenčiansky krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 24-ročného muža z Prievidze z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Prievidžan si neoprávnene zadovážil falzifikáty eurobankoviek v hodnote 60 500 eur, časť peňazí vložil na svoj účet v banke. TASR o tom vo štvrtok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Muž si najskôr zadovážil 101 kusov falzifikátov 500-eurových bankoviek a neskôr si zaobstaral aj 100 kusov falzifikátov 100-eurových bankoviek. Sedem kusov 500-eurových bankoviek vložil prostredníctvom bankomatu na svoj účet,“ uviedla Kuzmová.

Polícia u obvineného objavila desiatky falošných bankoviek

Polícia podľa nej vykonala u obvineného domovú prehliadku, v rámci ktorej zaistila 94 kusov falzifikátov 500-eurových bankoviek a 97 kusov falzifikátov 100-eurových bankoviek.

„Muža policajti v zmysle zákona zadržali a umiestnili v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby, s ktorým sa prokurátor stotožnil. O tom, či strávi vianočné sviatky vo väzbe, rozhodne súd,“ doplnila.
Prievidžanovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia