Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
16. januára 2024, 15:58
Čas čítania 0:51

Andrej Danko poslal policajtov „do pi“, tvrdí Matovič. Video z autonehody uvidí aj verejnosť, sľubuje Šutaj Eštok

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že chce zverejniť detaily a video z miesta nehody Andreja Danka.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) avizuje zverejnenie detailov vyšetrovania nehody podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS). Informovať chce po ukončení kontroly postupu polície. Verí, že to bude ešte tento týždeň.


„Budeme vás informovať o presných minútových časoch, kedy sa čo udialo, zverejníme kamerové záznamy, aby sme vyvrátili akékoľvek podozrenie, že tu ktokoľvek vykonával akúkoľvek nadprácu,“ uviedol v utorok.


Minister vyhlásil, že ak došlo k zlyhaniu policajtov, vyvodia zodpovednosť. „Ak zlyhal pán Danko, potom je to na vyvodení zodpovednosti pána Danka,“ dodal.

Danko bol vraj k policajtom vulgárny

Igor Matovič na tlačovej konferencii tvrdil, že Andrej Danko bol podľa jeho informácií pod vplyvom alkoholu a policajti ho zaistili v momente, keď vchádzal do domu. Danko však údajne odmietol s políciou spolupracovať, poslal ich „do pi“ a zatvoril pred nimi dvere. Na pokyny polície nereagoval.


K dopravnej nehode došlo vo štvrtok (11. januára) večer v bratislavskej Dúbravke. Danko podľa svojich slov dostal šmyk a narazil do semafora. Po príchode hliadky sa na mieste nenachádzal. Polícia potvrdila, že Danko sa dychovej skúške podrobil v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. Danko sa za incident ospravedlnil a deklaroval, že škodu zaplatí.


Postup polície kritizovala opozícia. Za zlyhanie považuje vykonanie dychovej skúšky na druhý deň po nehode. Polícia mala podľa opozičných strán Danka o takom čase zobrať na krvné testy.

Predseda SNS Andrej Danko.
Predseda SNS Andrej Danko. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia