Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
29. januára 2024, 19:07
Čas čítania 0:58

Trenčianska polícia chytila 14-ročného chlapca, ktorý sa vyhrážal spolužiačke smrťou. „Ak to vyjde, budem v novinách,“ napísal

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Maloletého chlapca polícia obmedzila na slobode a umiestnila ho v cele policajného zaistenia.

Polícia obvinila 14-ročného chlapca z prečinu nebezpečného vyhrážania. Obvinený sa cez mobilnú aplikáciu Snapchat vyhrážal, že zabije maloletú osobu. Trenčianska krajská polícia o tom v pondelok informovala na sociálnej sieti.


„Obvinený písal cez Snapchat nestotožnenej osobe, ktorá ho upozorňovala na jeho správanie voči maloletej poškodenej. Chlapec jej odpísal, aby si naštudovala, čo je to revolver a ako bolí lúčikom a revolverom do čela,“ opísala polícia.


Počas telefonátu obvinený povedal maloletej svedkyni, že má pripravené niečo na viacerých ľudí, a to hlavne na jednu maloletú osobu, pretože sa jej chce pomstiť za prezradenie o revolveri, a ak sa mu to podarí, na sto percent bude mať následky.

„Uviedol, že ak to vyjde, tak bude v novinách. Následne údajne písal maloletej svedkyni, že maloletú poškodenú zabije. Že ju nenávidí za to, že ho prezradila. Po tomto zisťoval u mladistvého svedka, či mu môže zohnať strelnú zbraň – gunnu a neskôr kaser, aby ho použil na maloletú poškodenú,“ priblížili policajti.

Chlapec skončil v cele policajného zaistenia

Konanie obvineného vzbudilo u maloletej poškodenej dôvodnú obavu o jej život a zdravie a rovnako obavu navštevovať základnú školu. „Policajná hliadka chlapca v zmysle zákona obmedzila na osobnej slobode a umiestnila ho v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru z Novák spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby, o ktorom bude rozhodovať súd,“ doplnila polícia.


V prípade dokázania viny hrozí chlapcovi trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Keďže ide 14-ročného obvineného, trestná sadzba sa znižuje na polovicu.

Domov
Zdieľať
Diskusia