Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. februára 2024, 11:30
Čas čítania 1:30

Závod na Slovensku sa rozrastie o 580 nových pracovných miest. Spoločnosť vo veľkom rozšíri výrobu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Medline plánuje rozšíriť svoj závod v Partizánskom.

Výrobca chirurgických súprav, spoločnosť Medline Assembly Slovakia, plánuje rozšíriť svoj závod v mestskej časti Partizánskeho Malé Bielice. Postaviť chce novú montážno-skladovaciu halu, ako i súvisiacu infraštruktúru. Zamestnať plánuje i ďalších viac ako 580 pracovníkov.

Spoločnosť v rámci druhej etapy výstavby svojho závodu v Malých Bieliciach plánuje vybudovať novú montážno-skladovaciu halu, komunikačno-technické zázemie, areálové komunikácie, spevnené plochy, priblížila v oznámení o zmene, ktoré v týchto dňoch predložila orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Súčasťou druhej etapy výstavby je podľa nej aj vybudovanie chodníka k autobusovej zastávke, drobná architektúra a sadové úpravy.

Novú časť areálu plánuje firma postaviť na pozemku s rozlohou 62 112 štvorcových metrov (m²), pričom nová hala bude mať zastavanú plochu 21 060 m². „Jej hlavná funkčná náplň bude rovnako ako v prípade prvej etapy skladovanie vstupného materiálu, kompletáž chirurgických súprav v superčistom priestore a expedícia hotového tovaru do distribučných stredísk firmy v Európe,“ konkretizoval investor.

V novej montážno-skladovej hale bude podľa neho pracovať 534 výrobných pracovníkov v dvoch zmenách a 48 administratívnych pracovníkov v jednej zmene.

„Hlavný účel výstavby areálu je vybudovať modernú prevádzku v danom regióne s vysokou kvalitou a kapacitou produkcie chirurgických súprav, ktoré pomáhajú každodenne lekárom a sestrám na operačných sálach,“ ozrejmila spoločnosť. Trh so sterilnými chirurgickými balíčkami podľa nej neustále rastie, rovnako ako aj potreba vykonávať lekárske zákroky na vyššej úrovni, kvalitnejšie a rýchlejšie.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

„Rozšírenie existujúcej prevádzky o novú montážno-skladovú halu prináša aj nové pracovné príležitosti pre obyvateľov regiónu, a to 534 nových výrobných pracovných miest a 48 nových administratívnych pracovných miest,“ skonštatovala firma.

Podnik sa do Partizánskeho presťahoval v roku 2022

Americký výrobca presunul výrobu do Partizánskeho, kde postavil svoj nový závod, z Bánoviec nad Bebravou v roku 2022. Tam sídlil v prenajatých priestoroch od roku 2015. Spoločnosť dovtedy sústreďovala svoje výrobné aktivity pre západný trh, výstavbou závodu v Partizánskom sledovala expanziu do strednej a východnej Európy.

Závod v Partizánskom je po Francúzsku druhým v Európe. Rozkladá sa na ploche 21-tisíc m². S výstavbou fabriky v priemyselnom parku v Malých Bieliciach začal investor v roku 2020. Investoval do nej 24 miliónov eur. V Malých Bieliciach v súčasnosti zamestnáva takmer 600 pracovníkov, z toho viac ako 530 pracuje vo výrobe.

Priemerná nezamestnanosť sa v okrese Partizánske podľa posledných dostupných údajov z decembra minulého roka pohybovala na úrovni 2,79 %.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Medline
Domov
Zdieľať
Diskusia