Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. februára 2024, 13:00
Čas čítania 0:28

Voľby do Európskeho parlamentu budú 8. júna. Slováci si zvolia 15 europoslancov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Politické strany alebo koalície by mali doručiť svoje kandidátne listiny najneskôr 90 dní pred dňom volieb.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) budú na Slovensku v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie.


„Voliči na Slovensku budú v roku 2024 voliť 15 poslancov EP, o jedného viac ako vo voľbách v roku 2019,“ informuje Európsky parlament na webovej stránke určenej na júnové eurovoľby. Európania budú voliť 720 poslancov Európskeho parlamentu, čo je o 15 viac ako v predchádzajúcich voľbách.


Politické strany alebo koalície, ktoré sa chcú zúčastniť na voľbách, by mali doručiť svoje kandidátne listiny zapisovateľovi štátnej volebnej komisie najneskôr 90 dní pred dňom volieb. Politické strany musia získať aspoň päť percent hlasov, aby mohli byť ich zástupcovia zvolení do Európskeho parlamentu. Hlasovanie zo zahraničia v eurovoľbách nie je možné.

Zuzana Čaputová | Príhovor pred poslancami Európskeho parlamentu
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia