Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
6. februára 2024, 19:21
Čas čítania 0:47

„Podnikatelia“ zo Slovenska k nám navozili tony odpadu zo zahraničia. Polícia voči nim vzniesla obvinenie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Enviropolícia obvinila osoby, ktoré doviezli na Slovensko stovky ton odpadu.

Vyšetrovateľ nitrianskeho oddelenia enviropolície obvinil tri právnické a štyri fyzické osoby, ktoré navozili na Slovensko stovky ton odpadu z Poľska a Talianska. Cezhraničné prepravy odpadov rôzneho druhu a ich následné protiprávne uloženie zorganizovali obvinené osoby v máji 2021, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Obvinené fyzické osoby ako konatelia obvinených právnických osôb zorganizovali cezhraničnú prepravu 18,6 tony odpadu pozostávajúceho z plastov a gumy z Poľskej republiky, 23 ton odpadu pozostávajúceho z plastov a gumy z Talianska a vyše 47 ton textilného odpadu z Talianska.

Odpad skončil v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Sikenica časti Trhyňa v okrese Levice. Protiprávnym uložením tohto odpadu vytvorili skládku s objemom 1174 kubických metrov.

Včasným odhalením tohto protiprávneho konania, na ktorom sa podieľali aj občania, sa enviropolícii podarilo zabrániť podstatne rozsiahlejšiemu protiprávnemu dovozu odpadu zo zahraničia. Náklady potrebné na nakládku, prevoz a zneškodnenie tohto odpadu predstavujú sumu vo výške najmenej 136-tisíc eur.

Obvinili niekoľko osôb

Vyšetrovateľ enviropolície vzniesol obvinenie trom právnickým osobám so sídlom v Rožňave, Palárikove a Topoľčanoch za zločin neoprávneného nakladania s odpadmi. Ďalším štyrom fyzickým osobám, 35-ročnému M. L., 45-ročnému M. I., 41-ročnému T. K. a 58-ročnému Ľ. Š., vzniesol obvinenie za zločin neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaného formou spolupáchateľstva.

Domov
Zdieľať
Diskusia