Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
7. februára 2024, 19:56
Čas čítania 0:27

Na Slovensku začne v noci nečakane snežiť. Tieto časti krajiny zasiahnu snehové prehánky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovensko sa musí pripraviť na ochladenie a sneženie.

Na Slovensku sa dnes v noci začne ochladzovať. Na mnohých miestach dážď vystriedajú snehové zrážky. Vplyvom chladného vzduchu sa najmä na severe Slovenska mnohí obyvatelia zobudia do bieleho rána, informuje portál iMeteo.

Sneh môžu očakávať severné regióny, kde teploty klesnú pod nulu. Bielu prikrývku meteorológovia predpovedajú najmä vo Vysokých a v Nízkych Tatrách. Dočkajú sa aj obyvatelia Oravy, Kysúc a Spiša, kde môže napadnúť až okolo 5 – 8 cm. Problémy so snehom by mohli nastať najmä na horských priechodoch.

Mrazivé teploty a sneh však zasiahnu iba sever. Postupom zajtrajšieho dňa by sa malo začať výraznejšie otepľovať a na väčšine územia sneh zmizne. Zvyšok Slovenska prudké ochladenie takmer nepocíti, pretože bude aj naďalej vystavené prúdeniu teplého vzduchu. 

sneženie, sneh
Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

 

Domov
Zdieľať
Diskusia