Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. februára 2024, 17:48
Čas čítania 0:45

Máš do 30 rokov a si nezamestnaný? Úrad práce predstavil novinku, záujemcovia musia splniť tieto podmienky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nezamestnaní do 30 rokov môžu využiť projekt odborného poradenstva.

Nezamestnaní ľudia do 30 rokov môžu v rámci národného projektu Individualizovaný a komplexný prístup so zameraním na poradenské činnosti/Poradenstvom k zamestnaniu získať odborné poradenstvo, ktoré im má pomôcť uplatniť sa na trhu práce. Od začiatku februára bola spustená prvá samostatná akcia zameraná len na mladých.

Oprávnenou cieľovou skupinou projektu sú mladí uchádzači o zamestnanie vo veku do 30 rokov, ktorí nie sú zamestnaní, nepokračujú v procese vzdelávania či sa nezúčastňujú na odbornej príprave a tréningu. Zároveň sú vedení v evidencii uchádzačov o zamestnanie aspoň mesiac. Musia potom splniť ešte jednu z podmienok.

Buď dosiahli vzdelanie nižšie ako stredné odborné vzdelanie, alebo sú občanmi so zdravotným postihnutím či pred zaradením do evidencie nemali pravidelne platené zamestnanie, respektíve neprevádzkovali samostatnú zárobkovú činnosť alebo sú vedení v evidencii uchádzačov o zamestnanie minimálne tri mesiace.

„Na každom úrade práce sú k dispozícii kvalifikovaní odborníci, ktorí budú s účastníkmi projektu nacvičovať napríklad aj pracovný pohovor či prípravu kvalitného životopisu.

Zohľadňujeme aj životnú situáciu mladých uchádzačov o zamestnanie, a ak sa budú aktívne zúčastňovať na poradenskom procese, poskytneme im príspevok na cestovné a stravné,“ priblížil generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu ÚPSVR SR Peter Ormandy.

úrad práce
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia