Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
1. marca 2024, 14:01
Čas čítania 0:28

Letenky pre Šimkovičovú do Abú Zabí stáli takmer 11-tisíc. V biznis triede s ňou sedel aj štátny tajomník

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Spolu so Šimkovičovou do Abú Zabí leteli ďalší dvaja ľudia.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová tvrdí, že na konferenciu UNESCO do Abú Zabí letela štandardnou leteckou linkou. Portál Aktuality.sk zistil, že letenka cez spoločnosť Etihad v biznis triede stála 4900 eur. Vo vyššej triede letel aj jej štátny tajomník Lukáš Machala.

Podľa portálu Šimkovičová letela bežným spôsobom, akým letia ministri v prípade, že necestujú vládnym špeciálom. Letenku za takmer 5-tisíc štát zaplatil aj generálnemu tajomníkovi služobného úradu ministerstva kultúry Machalovi.

S ministerkou Šimkovičovou letela aj tretia osoba, ktorej meno ministerka neprezradila. Tretia letenka už bola do ekonomickej triedy a stála viac ako tisíc eur. Podľa portálu mohla byť pre asistentku ministerky, ktorá s ňou bola na konferencii. 

Ministerstvo kultúry tak zaplatilo takmer 11-tisíc eur za letenky do Spojených arabských emirátov. 

šimkovičová
Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia