Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. marca 2024, 9:39
Čas čítania 0:56

Je takmer isté, kto sa stretne v prezidentských voľbách v USA. Strany rozhodli v primárkach

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Biden a Trump smerujú k opätovnému súboju v prezidentských voľbách.

Americký prezident Joe Biden a jeho predchodca Donald Trump už majú takmer isté nominácie svojich strán v novembrových prezidentských voľbách. Ukázali to primárky a volebné zhromaždenia počas takzvaného supervolebného utorka, v ktorých jasne potvrdili úlohu favoritov.

Biden a Trump zvíťazili pri hlasovaní v najľudnatejších štátoch s najvyšším počtom delegátov nominačných zjazdov – v Kalifornii a Texase, ako aj v Alabame, Colorade, Maine, Oklahome, vo Virgínii, v Severnej Karolíne, Tennessee, Arkansase, Minnesote a Massachusetts. Biden vyhral aj primárky Demokratickej strany v Utahu a vo Vermonte i v hlasovaní poštou v Iowe.

Trumpova posledná republikánska súperka Nikki Haleyová síce prekvapivo zvíťazila vo Vermonte, no exprezidenta neprekonala v ostatných štátoch, kde mala najväčšie šance u umiernených voličov, ako sú Virgínia a Maine. Aj po jej druhom úspechu, po výhre v hlavnom meste Washington, tak rastie tlak na to, aby kandidatúru stiahla.

Trump chce podľa Bidena zničiť demokraciu

Biden vo večernom vyhlásení uviedol, že výsledky supervolebného utorka stavajú voličov pred jasnú voľbu – medzi ním a Trumpom, ktorý je podľa neho odhodlaný zničiť demokraciu.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Exprezident Trump hovoril o úžasnom dni a o potvrdení svojho presvedčivého úspechu v primárkach. Povedal aj to, že je preňho česť reprezentovať nielen Republikánsku stranu, ale aj  krajinu pri jej návrate k zdraviu a prosperite.

Počas supervolebného utorka sa prideľuje najviac, približne tretina, hlasov delegátov nominačných zjazdov, na ktorých si demokrati a republikáni v lete oficiálne volia svojich nominantov pre prezidentské voľby. Tie sa budú konať 5. novembra.

biden, trump
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia