Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. marca 2024, 17:53
Čas čítania 0:35

FOTO: V populárnej bratislavskej oblasti pribudnú stovky bytov. Do 15 minút sa pešo dostaneš takmer všade

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Projekt plánujú dokončiť v roku 2026.

V lokalite Mlynské nivy v Bratislave sa začína s výstavbou rezidenčného domu Millhaus. Projekt má na 19 podlažiach priniesť viac ako 150 bytových jednotiek, ktoré doplnia obchodné priestory v parteri. Stoja za ním spoločnosti Immocap a Wood Real Estate.

„Rezidenčný dom Millhaus mení vnímanie aj funkcionalitu zóny, ktorá sa stáva nosným bulvárom nového centra mesta. Lokalita posilní svoj meniaci sa charakter kombinujúci biznisovú a rezidenčnú funkciu,“ konštatujú spoločnosti.

Súčasťou projektu budú aj oddychové zóny v polootvorenom vnútrobloku či detské ihrisko. Parkovanie pre takmer 140 áut majú zabezpečiť dve podzemné podlažia. Projekt Millhaus vyrastá v susedstve novej kancelárskej budovy The Mill.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) predstavil vlani oficiálne koncept „15-minútového mesta“, projekt Millhaus je jeden z prvých bytových domov na danej adrese. Koncept má umožniť obyvateľom navštíviť do 15 minút pešo alebo na bicykli základnú občiansku vybavenosť, teda školy, škôlky, obchody, služby či prácu. Dokončenie projektu je naplánované na rok 2026.

Vizualizácia projektu Millhaus.Vizualizácia projektu Millhaus.Vizualizácia projektu Millhaus.Vizualizácia projektu Millhaus.
Zobraziť galériu
(12)
Domov
Zdieľať
Diskusia