Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. marca 2024, 15:50
Čas čítania 1:14

Slováci môžu podať daňové priznanie aj na niektorých mestských úradoch. Budú môcť využiť aj mobilnú kanceláriu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Finančná správa bude preberať daňové priznania aj mimo úradov vo viacerých mestách.

Finančná správa bude preberať daňové priznania od 26. do 27. marca tohto roka aj mimo priestorov daňových úradov vo viacerých mestách Slovenska. Posledný deň na odovzdanie daňového priznania je 2. apríla. V tento deň budú môcť klienti v Bratislave využiť aj mobilnú kanceláriu. Informoval o tom v pondelok vedúci komunikačného oddelenia FS Radoslav Kozák.

„FS tak plní svoj záväzok smerom k primátorom, ktorých sa dotkla optimalizácia kontaktných miest daňových úradov. Zároveň vychádza v ústrety daňovým subjektom, keďže takto budú mať miesto na podanie daňového priznania bližšie,“ uviedla FS.

Zamestnanci daňových úradov budú preberať DP v spomínaných dňoch od 8.00 do 15.00 h alebo do 16.00 h v závislosti od konkrétneho mesta. Preberanie sa uskutoční na mestských úradoch v mestách Šamorín, Hlohovec, Revúca, Detva, Levoča, Snina, Stropkov, Moldava nad Bodvou, Sobrance, Gelnica a Veľké Kapušany. Rovnako aj v budovách zrušeného KM v mestách Kolárovo a Hurbanovo.

V Petržalke môžu daňovníci využiť službu mobilnej kancelárie

Okrem toho FS aj v tomto roku ponúkne službu mobilnej kancelárie na daňovom úrade v bratislavskej Petržalke. Svoje DP budú môcť klienti odovzdať priamo z auta na parkovisku v areáli budov Plus Centra na Panónskej ceste v Bratislave. Mobilná kancelária bude k dispozícii v utorok 2. apríla v čase od 8.00 h do 18.00 h.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

„FS vyzýva daňové subjekty, aby si nenechávali podanie DP na poslednú chvíľu, ale urobili tak čo najskôr. V prípade, že už dnes vedia, že využijú odklad jeho podania, je potrebné, aby rovnako podanie oznámenia neodkladali a podali ho čo najskôr príslušnému správcovi dane,“ upozornila FS.

Klienti môžu svoje daňové povinnosti vybaviť s FS aj elektronicky. Potrebné je registrovať sa na jej portáli, na čo je potrebný elektronický občiansky preukaz s čipom (eID), respektíve kvalifikovaný elektronický podpis (KEP). „Všetky dôležité informácie nájdu občania na portáli v časti Elektronická komunikácia. Fyzické osoby môžu využiť aj možnosť uzavrieť s daňovým úradom tzv. dohodu o elektronickom doručovaní,“ uzavrela FS.

daňové priznanie
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia