Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. marca 2024, 8:20
Čas čítania 0:29

AKTUÁLNE: Vzdušný priestor Poľska narušila ruská riadená strela

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Vzdušný priestor našich susedov narušila o 4.23 h riadená strela z ruského lietadla.

Ruská riadená strela vypálená počas útokov na západe Ukrajiny v nedeľu ráno na krátky čas narušila vzdušný priestor Poľska.


Generálny štáb poľských ozbrojených síl na sociálnej sieti X oznámil, že o 4.23 h bol vzdušný priestor krajiny narušený riadenou strelou vypálenou ruským lietadlom. Strela v poľskom vzdušnom priestore zotrvala 39 sekúnd a vojenské radarové systémy ju počas tohto času sledovali.


Rusko v noci na nedeľu uskutočnilo vzdušné útoky na ukrajinské hlavné mesto Kyjev a Ľvovskú oblasť na západe Ukrajiny, ktorá má spoločné hranice s Poľskom. Na Ukrajine bol v noci vyhlásený celoštátny letecký poplach.


Operačné veliteľstvo poľských ozbrojených síl (RSZ) uviedlo, že jeho sily sú v stave zvýšenej pohotovosti pre „intenzívnu aktivitu“ diaľkového letectva Ruskej federácie v noci na nedeľu a raketové útoky na Ukrajine.

Domov
Zdieľať
Diskusia