Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. mája 2024, 7:56
Čas čítania 0:38

Zomrel herec oscarových filmov Bernard Hill. Zahral si v Pánovi prsteňov aj Titanicu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Vo veku 79 rokov zomrel herec Bernard Hill.

Vo veku 79 rokov zomrel v nedeľu britský herec Bernard Hill, známy najmä vďaka svojim vedľajším úlohám v oscarových filmoch Titanic a Pán prsteňov. 

Hill stvárnil kapitána Edwarda Smitha v romantickej dráme Titanic režiséra Jamesa Camerona a celosvetové uznanie si získal úlohou kráľa Théodena v dvoch z troch dielov fantasy trilógie Pán prsteňov režiséra Petra Jacksona.

Na začiatku kariéry Hill účinkoval v päťdielnom televíznom seriáli Boys from the Blackstuff z roku 1982, ktorý bol nadšene prijatý, získal množstvo ocenení a považuje sa za jeden z najlepších príkladov svojho žánru z tohto obdobia. Táto sociálna dráma ukazuje osudy piatich nezamestnaných mužov.

Hill zomrel v ten istý deň, keď sa začína vysielať druhá séria televízneho kriminálneho seriálu Na príjme, v ktorom Hill hrá otca hlavnej hviezdy Martina Freemana.


Medzi ďalšie známe filmy, v ktorých Hill účinkoval, patria Gándhi (1982), Bounty (1984), Shirley Valentinová (1989), Mesačné hory (1990), Lovci levov (1996), Gothika (2003), Wimbledon (2004), Valkýra (2008), Kid (2010) či Zlaté časy (2016).

Bernard Hill Viggo Mortensen theoden aragorn
Zdroj: New Line Cinema
Domov
Zdieľať
Diskusia