Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. mája 2024, 11:21
Čas čítania 0:35

Vladimir Putin po piatykrát zložil prezidentský sľub. V čele Ruska bude do roku 2030

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vo funkcii bude šesť rokov.

Vladimir Putin zložil v utorok v Moskve prezidentský sľub a ujal sa svojho piateho funkčného obdobia na čele Ruskej federácie. Vo funkcii bude šesť rokov – do 7. mája 2030. 

Inaugurácia sa konala v Kremli za účasti tisícov hostí, medzi ktorými boli poslanci Federálneho zhromaždenia, ale aj účastníci takzvanej špeciálnej vojenskej operácie, za ktorú sa v Rusku označuje vojna rozpútaná voči Ukrajine.

Putin vo svojom príhovore vytýčil hlavné ciele svojho pôsobenia na poste hlavy štátu, pričom uviedol, že prioritou budú predovšetkým záujmy a bezpečnosť ruského národa, zachovanie jeho hodnôt a tradícií.

Je potrebné zabezpečiť spoľahlivú kontinuitu vo vývoji Ruska na ďalšie desaťročia, vyhlásil tiež Putin v príhovore. Uviedol, že Rusko neodmieta dialóg o bezpečnosti a strategickej stabilite so Západom. Dodal, že od Západu závisí, či chce hľadať cestu k spolupráci. Podľa Putina dialóg môže nastať len na základe princípu rovnosti. Putin ukončil svoju inauguračnú reč slovami: „Spolu zvíťazíme“.

putin
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia