Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. mája 2024 o 7:21
Čas čítania 0:33

Moderátor vyzval poslucháčov rádia na likvidáciu belgického premiéra. Reagoval tým na atentát v Handlovej

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Moderátora po nemiestnom vtipe vyhodili.

Belgický premiér Alexander De Croo podal vo štvrtok sťažnosť na rozhlasového moderátora, ktorý poslucháčov vyzýval na jeho „odstránenie“. Nemenovaný moderátor, ktorého vyšetruje polícia, sa tak vyjadril v súvislosti so stredajším atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica. Neskôr povedal, že išlo o nemiestny vtip, a ospravedlnil sa, flámska stanica Waregem1 ho však okamžite suspendovala.


„Všetkým, ktorí uvažujú o streľbe na Alexandra De Crooa, ale neodvážia sa pre bezpečnostné opatrenia okolo neho, odkazujem: Vidíte, že je možné strieľať premiéra. Takže hovorím: Do toho,“ povedal v stredu zmienený moderátor počas vysielania. V príspevku priamo reagoval na stredajší atentát na slovenského premiéra Fica.


Flámska stanica Waregem1 vo štvrtok oznámila, že moderátor bol po zmienenom „nemiestnom vyhlásení“ okamžite suspendovaný. Samotný moderátor sa poslucháčom ospravedlnil, pričom tvrdil, že vyjadrenie myslel žartovne. Podľa svojho zamestnávateľa však úplne zle odhadol načasovanie aj kontext a nemal sa takto vyjadriť.

Premiér Belgicka Alexander De Croo.
Premiér Belgicka Alexander De Croo. Zdroj: Flickr/World Economic Forum
Domov
Zdieľať
Diskusia