Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
30. mája 2024, 13:43
Čas čítania 0:43

Lekárka z Ružinova, ktorá vyoperovala zlé oko, spoznala svoj trest. Do väzenia nepôjde, dva roky nemôže operovať

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nešťastný incident sa stal v roku 2021.

Lekárku z prípadu vyoperovaného nesprávneho oka odsúdil Mestský súd Bratislava I na dvojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou lehotou dva roky, nesmie tiež dva roky operovať a zaplatí aj odškodné pacientovi. Trestný rozkaz je od 13. februára právoplatný.


„Mestský súd Bratislava I trestným rozkazom zo dňa 28. decembra 2023 v Bratislave podľa paragrafu 353 odseku jeden Trestného poriadku rozhodol tak, že obvinenú prof. PhDr. MUDr. Alenu Furdovú, PhD., MPH, MSc, uznal vinnou z prečinu ublíženia na zdraví,“ uvádza hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak v stanovisku.

Pacientovi musí zaplatiť škodu

Náhrada škody sa týka nielen pacienta, ale aj Sociálnej poisťovne a Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). „Je povinná nahradiť poškodenému škodu v sume 64 015,50 eura, VšZP škodu v sume 140,58 eura a Sociálnej poisťovni v sume 18 663,06 eura,“ píše sa v stanovisku.


V bratislavskej Nemocnici Ružinov vyoperovali v roku 2021 pacientovi nesprávne oko. Prípad preveroval okrem polície aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Podnet vyhodnotil ako opodstatnený a zariadenie pokutoval. Nemocnica potvrdila, že po incidente preškolila personál očnej kliniky v predoperačnej príprave. Do tzv. checklistu sa zapracovali nové poznatky.

doktor
Zdroj: Unsplash.com
Domov
Zdieľať
Diskusia