Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. apríla 2023, 12:28
Čas čítania 0:32

Zásadný míľnik v tuneli Višňové, ktorý prepojí Bratislavu s východom Slovenska: Dokončili dôležitú časť stavby

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na betonáž nasadili päť betónovacích vozíkov a počas betonáží pracovalo v tuneli priemerne 300 ľudí.

V tuneli Višňové zabetónovali poslednú klenbu. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti má tunel dokončené základové pásy a sekundárne ostenie vrátane hĺbených častí tunela.


Na betonáž nasadili päť betónovacích vozíkov a počas betonáží pracovalo v tuneli priemerne 300 ľudí. „Celkovo sa zabetónovalo 478 klenieb v hlavných tunelových rúrach, pričom na jednom 12-metrovom bloku bolo zabudovaných priemerne 167 kubických metrov (m³) betónu. Celkovo tu použili približne 80 000 m³ betónu. K tomu bolo zabetónovaných 143 menších klenieb v prepojkách s ďalším objemom betónu zhruba 6 500 m³,“ konkretizovala hovorkyňa NDS.


Momentálne sa opravujú povrchy sekundárneho ostenia a pokračuje realizácia doplnkového drenážneho systému.


Tunel Višňové bude mať celkovú dĺžku 7,5 kilometra a pôjde o najdlhší tunel na Slovensku. Celý diaľničný úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná skala vrátane tunela bude mať 13,5 kilometra. Úsek je súčasťou plánovaného komplexného prepojenia Bratislavy a Košíc.

Tunel Višňové
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová
Domov
Zdieľať
Diskusia