Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová TASR
24. apríla 2023, 20:56
Čas čítania 0:39

Stačia tieto 3 doklady: Slováci teraz získajú desiatky tisíc eur z dotácie Obnov dom oveľa rýchlejšie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Za hodinu prejavilo záujem o peniaze na energetickú obnovu 3 774 žiadateľov.

Iba počas prvej hodiny od spustenia tretej výzvy v rámci programu Obnov dom prejavilo záujem o peniaze na energetickú obnovu 3 774 žiadateľov. Počas popoludnia sa počet žiadostí zvýšil na vyše 7 250. V rámci výzvy, ktorá sa uzavrie pri počte 10 000 zaevidovaných žiadostí, je vyčlenených 190 miliónov eur.


Envirorezort očakával, že tretia výzva vďaka zjednodušeniu podávania žiadostí vzbudí väčší záujem než predošlé dve výzvy.

„Ale že budeme môcť výzvu uzavrieť pomaly v deň jej otvorenia, to sme naozaj nečakali,“ poznamenal dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj. Zároveň ubezpečil verejnosť, že čoskoro spustia ďalšiu výzvu a všetkým, ktorí sa nestihli prihlásiť, vytvoria ďalšie príležitosti. „Stále je pripravená viac ako polovica z celkového rozpočtu 500 miliónov eur,“ pripomenul.


V rámci tretej výzvy stačia záujemcom o poskytnutie príspevkov iba tri doklady – občiansky preukaz, list vlastníctva a potvrdenie o veku stavby. „Projektové energetické hodnotenie a energetický certifikát netreba predložiť pri podávaní žiadostí, ale stačí ho predložiť do troch mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy,“ poukázali z oddelenia komunikácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia