Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. mája 2023, 13:58
Čas čítania 0:54

ZOZNAM: Hygienici varujú pred nebezpečnou kozmetikou, nechýbajú známe značky. Treba sa jej čo najskôr zbaviť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nebezpečné sú produkty, ktoré obsahujú zakázanú látku butylphenyl methylpropional.

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Do systému Safety Gate Rapex (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány v Českej republike, Rumunsku a Taliansku, informoval Marek Eliáš z komunikačného odboru ÚVZ SR.

Nahlásené boli produkty, ktoré obsahujú zakázanú látku butylphenyl methylpropional. Je medzi nimi parfum pre mužov Stylish, toaletná voda pre mužov Gordano Parfums – Pour Homme a Bless in Chateau 176, toaletná voda pre ženy Delice a Opus Vitae 165.

Táto látka sa nachádza aj v toaletnej vode pre ženy Veritatis Dark Celebrity 66, sprejovom dezodorante Eco Deo, parfumovaných vodách pre ženy Angelico, Caliente, Giast, Woman 313 Parfum a sprchovom kréme Bagnodoccia Crema Vellutante.

Látka sa nachádza v desiatke produktov

Butylphenyl methylpropional je v parfumovanej vode pre ženy Dea d'olimpo, spreji na vlasy Styling Spray Strong Hold, parfumovanej vode Coinssy-Dance Paris Femme no 3, toaletnej vode Aramis, toaletnej vode pre mužov Sauvetage 172, toaletnej vode pre ženy Opus Black.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Hygienici pokračujú, že zakázaná látka sa nachádza v toaletnej vode Happyness Passion 169, parfume Nuit Charmante, maske na vlasy od značky L'Oreal Paris a sprejovom dezodorante Superice Refresh. Obsahuje ju aj sprchový krém Bagnodoccia Crema Emolliente, pena na holenie Palmolive Men a parfumovaná voda pre ženy Diable Bleu.

Nebezpečnými sú aj pásiky na bielenie zubov značky Crest. Pochádzajú zo Spojených štátov amerických. Výrobok obsahuje nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka.

kozmetikakozmetikakozmetikakozmetika
Zobraziť galériu
(26)
Domov
Zdieľať
Diskusia