Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová TASR
12. júna 2023, 18:55
Čas čítania 0:39

Ceny na čerpacích staniciach po víkende opäť narástli. V susedných krajinách však zaplatíš o desať centov menej

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pri cenách pohonných hmôt neočakávaj najbližšie týždne výrazný pokles ani nárast.

Ceny palív po víkende opäť zdraželi. Cena benzínu narástla o dva centy, čím prekročila sumu 1,60 eura, zatiaľ čo nafta zdražela nad 1,40 eura. Benzín u nás naďalej stojí najviac z celého regiónu, pričom prognózy hovoria o tom, že veľké znižovanie cien nemôžeme v najbližšom čase očakávať, informuje portál tvnoviny.sk

Ceny benzínu v susednom Česku a Poľsku sú aktuálne približne o desať centov nižšie ako u nás. Benzín tam natankuješ za približne 1,5 eura, cena nafty klesla až k hranici 1,3 eura.

Za nižšie ceny u susedov môže dočasne znížená spotrebná daň na palivá. V Česku by sa dočasné zníženie dane malo skončiť uprostred leta, a tak miestnych vodičov bude čakať zdražovanie.

Na celosvetovom trhu pritom došlo k zníženiu ceny ropy. Ceny v pondelok ráno klesli a cena ropy WTI sa dostala pod hranicu 70 dolárov za barel. Trhy tak zareagovali na vyhlásenie najvyššieho iránskeho duchovného vodcu ajatolláha Alího Chameneího, že krajina je otvorená dohode so Západom o svojom jadrovom programe, aj keď s určitými výhradami. 

Benzín
Zdroj: Pixabay/Skitterphoto, na voľné použitie
Domov
Zdieľať
Diskusia