Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
16. júna 2023, 17:01
Čas čítania 0:33

Na Slovensko prídu tropické teploty. Zo dňa na deň vyskočí teplota na 33 stupňov, počkáme si už len chvíľu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čakajú nás horúce dni. Nový týždeň odštartuje tropický pondelok s teplotami až do 33 °C.

Čakajú nás horúce letné dni. Začiatkom budúceho týždňa budú teploty na celom území Slovenska atakovať tropických 30 °C. Najteplejšie bude v južných častiach krajiny, píše Slovenský hydrometeorologický ústav na webe. 

„Do našej oblasti bude od juhu zasahovať okraj tlakovej výše a zároveň k nám začne od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch,“ priblížili meteorológovia.


Počas dňa by malo byť jasno až polojasno, miestami prechodne oblačno. Treba však rátať aj s ojedinelými prehánkami alebo búrkami. Nočná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí približne od 10 až 15 °C. V údoliach môže klesnúť až na 8 °C.


Nový týždeň odštartuje tropický pondelok. Najvyššia denná teplota v tento deň dosiahne 24 až 29 °C. V južných oblastiach Slovenska teploty vystúpia na 29 až 33 °C.

V západnej polovici územia bude fúkať miestami južný až juhozápadný vietor s rýchlosťou 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h).

tropicky den, leto, horucavy
Zdroj: TASR/Dano Veselský, Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia