Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. júla 2023, 14:07
Čas čítania 1:12

V piatok a sobotu napadli medvede troch Slovákov. Dvaja z nich vyviazli bez zranení, takto ich odohnali

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dvom sa medveďa podarilo odohnať.

Zásahový tím pre medveďa hnedého prijal v piatok a sobotu tri hlásenia o napadnutí človeka medveďom. V prvom prípade to bolo pri Sučanoch, v druhom pri Liptovskom Hrádku a v treťom v okrese Krupina. Tieto informácie potvrdil odbor komunikácie Štátnej ochrany prírody SR.


V piatok dostal zásahový tím hlásenie Policajného zboru o napadnutí človeka na tankovej ceste pri Sučanoch v okrese Martin. „Ihneď po nahlásení útoku sme s kolegom vyrazili na miesto a vypočuli poškodeného muža, ktorého pri prechádzke so psom napadol z hustého porastu z priekopy pri ceste medveď. Napadnutý na medveďa viackrát vystrelil z legálne držanej pištole. Muž neutrpel žiadne zranenia,“ opísal Marek Veverica zo zásahového tímu Západ.


Lokalitu v spolupráci s vojenskou políciou zabezpečili a postreleného medveďa našli. Uhynutú medvedicu vo veku približne 18 rokov s váhou 110 kilogramov odovzdali poľovnému združeniu.


Druhý útok nahlásili zásahovému tímu Sever v sobotu ráno z lokality pri Liptovskom Hrádku. „Medveď napadol 58-ročného muža v Hrádockej hore medzi Liptovským Hrádkom a obcou Kráľová Lehota. Medveď ho prekvapil pri behu v skorých ranných hodinách a vážne ho zranil,“ priblížil komunikačný odbor ŠOP.

18. júna 2022, 16:30 Čas čítania 10:12 Medveď hnedý je z 90 % vegetarián. Človek nie je jeho korisťou, hovorí šéf zásahového tímu (Rozhovor) Medveď hnedý je z 90 % vegetarián. Človek nie je jeho korisťou, hovorí šéf zásahového tímu (Rozhovor)

Ako ďalej poznamenali, muž je hospitalizovaný v nemocnici v Liptovskom Mikuláši s hryznými poraneniami hornej a dolnej končatiny. Podľa štátnych ochranárov je mimo ohrozenia života. Zásahový tím je aktuálne v oblasti útoku aj spolu s miestnym poľovným hospodárom.


V teréne sú v týchto chvíľach aj členovia zásahového tímu Juh, ktorí prešetrujú okolnosti hlásenia z lokality pri obci Drienovo v okrese Krupina. „Lesného pracovníka pri vyznačovaní ťažby napadol medveď. V sebaobrane na útočiaceho medveďa niekoľkokrát vystrelil z legálne držanej strelnej zbrane,“ dodali z komunikačného odboru s tým, že muž neutrpel zranenia.

Ak bývaš v lokalite, kde by si mohol naraziť na medveďa, alebo sa chystáš do hôr, odporúčame ti prečítať si rady ochranárov o tom, ako sa zachovať, keď stretneš túto šelmu. 

Domov
Zdieľať
Diskusia