Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
5. augusta 2023, 17:46
Čas čítania 0:21

9 Slovákov ide do vojny proti Rusom: Zuzana Čaputová im povolila službu v ukrajinskej armáde

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
9 Slovákov ide do vojny proti Rusom: Zuzana Čaputová im povolila službu v ukrajinskej armáde
Zdroj: TASR/AP/Adrian Dennis/Pool Photo via AP

Prezidentka SR Zuzana Čaputová povolila službu v ukrajinskej armáde dosiaľ deviatim Slovákom. Pre TASR to povedal riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidentky SR Jozef Matej.

„Od 24. februára 2022 do 2. augusta 2023 prezidentka SR vydala celkovo 35 rozhodnutí, z toho deväť povoľujúcich a 26 nepovoľujúcich výkon vojenskej služby v Ozbrojených silách Ukrajiny,“ spresnil Matej.


Službu v cudzích ozbrojených silách musí podľa zákona o brannej povinnosti povoliť prezident SR. Žiadosť sa podáva na okresnom úrade, vyjadriť sa k nej musia rezorty obrany, vnútra a zahraničných vecí.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj krátko po vypuknutí vojny na Ukrajine vyzval „všetkých, ktorí sa chcú pridať k obrane Ukrajiny, Európy a sveta“, aby prišli bojovať po boku Ukrajincov.

Volodymyr Zelenskyj.
Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia