Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. augusta 2023, 18:47
Čas čítania 0:38

Poznáš ideálnu stenu na grafity? Pomôž Petržalke, hľadajú priestor pre pouličných výtvarníkov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Doterajšie útočisko pohltila výstavba električkovej trate.

Bratislavská Petržalka hľadá novú legálnu grafity stenu. Donedávna bol takouto legálnou grafity stenou objekt depa nerealizovaného metra na konci mestskej časti, ktorý však bol zbúraný v rámci druhej etapy výstavby električkovej trate.

Vo vytvorení legálnej grafity steny vidí samospráva viacero pozitív vrátane podpory umelcov, prispieť môže k ich kreativite a viditeľnosti. Priestory legálnej grafity steny podľa hovorkyne Petržalky Márie Halaškovej zároveň vytvárajú aj komunitný priestor na socializáciu mládeže. 


„Samospráva chce zároveň týmto krokom predchádzať neželanému znehodnocovaniu verejného majetku či zvyšovaniu počtu prípadov vandalizmu na svojom území,“ podotkla Halašková.


Do verejnej výzvy sa môžu zapojiť záujemcovia z radov občanov, rôznych občianskych združení či spolkov. Tí majú sami vytypovať vhodné miesta, mestská časť ich návrhy následne posúdi a vyhodnotí najmä s ohľadom na majetkovoprávne vzťahy. Návrhy bude posudzovať odborná komisia. Vybraní favoriti, ktorí budú spĺňať všetky legálne podmienky, by mali byť známi do konca októbra.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Návrhy s tipmi na vhodné plochy je možné posielať do 17. septembra. Urobiť tak môžeš elektronicky prostredníctvom e-mailovej adresy [email protected].

Domov
Zdieľať
Diskusia