Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. augusta 2023, 15:05
Čas čítania 1:04

Stovky Slovákov môžu požiadať o príspevok na jedlo vo výške 160 €. Žiadosť sa dá posielať už od 15. augusta, upozorňuje úrad

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Príspevkom 160 eur rezort práce čiastočne kompenzuje náklady na stravovanie určitej skupine detí.

Od 15. augusta je možné požiadať o jednorazovú dotáciu vo výške 160 eur. Financie sú určené na pokrytie výdavkov na obed či iné jedlo pre školopovinné dieťa, ktorému sa poskytuje sociálna služba v zariadení. V piatok na to upozornilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.


„Niektorým deťom, ktorým sa poskytujú sociálne služby v ambulantných alebo pobytových zariadeniach a popritom si majú plniť povinné predprimárne vzdelávanie či povinnú školskú dochádzku, nie je poskytovaná dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom,“ uviedlo ÚPSVR s tým, že na Slovensku eviduje 500 takýchto detí.

Kompenzácia nákladov na stravovanie

Rezort práce preto pripravil náhradný spôsob, ako takýmto rodinám čiastočne kompenzovať náklady na stravovanie. Žiadosť o jednorazovú dotáciu na čiastočnú kompenzáciu na obed a iné jedlo bude môcť od 15. augusta do 15. septembra podať rodič dieťaťa alebo osoba, ktorej bolo dieťa zverené rozhodnutím súdu. Žiadosť je potrebné podať na príslušný úrad práce do polovice septembra. Uverejní ju ÚPSVR na svojej webovej stránke.


„Dotáciu možno poskytnúť rodičovi dieťaťa alebo osobe, ktorej bolo dieťa zverené rozhodnutím súdu, ak dieťa v období od 1. septembra do 31. decembra 2023 plní povinné predprimárne vzdelávanie alebo povinnú školskú dochádzku v základnej škole individuálnym vzdelávaním, ktoré sa uskutočňuje bez pravidelnej účasti na vzdelávaní v škole,“ priblížilo ÚPSVR.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Týka sa to aj detí, ktoré sú oslobodené od povinnosti dochádzať do školy a zdravotný stav im neumožňuje vzdelávať sa a súčasne im je poskytnutá sociálna služba v zariadení opatrovateľskej služby, rehabilitačnom stredisku, domove sociálnych služieb, špecializovanom zariadení alebo dennom stacionári.


Schválenie dotácie na obedy a iné jedlo úrady práce neoznámia. Dotácia bude vyplatená v hotovosti alebo prevodom na účet žiadateľa v banke.

peniaze
Zdroj: Pexels/cottonbro
Domov
Zdieľať
Diskusia