Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
16. augusta 2023, 8:04
Čas čítania 0:34

MAPA: AI premenovala krajiny Európy. Slovensko by sa vraj mohlo volať aj „Horné Maďarsko“

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Umelá inteligencia premenovala krajiny Európy.

Umelá inteligencia sa tentoraz pohrala s alternatívnymi názvami krajín Európy. Celý kontinent dostal mená, ktoré údajne najviac vystihujú jednotlivé krajiny. Túto alternatívnu mapu uverejnil na instagramovom účte profil Forummaping. 

Slovensko by sa tak podľa umelej inteligencie premenovalo na Horné Maďarsko, čo určite nepoteší viacero národniarov. Samotné Maďarsko by dostalo úctihodný názov Pannonia, ktorý v minulosti označoval rímsku provinciu.

Susedné Česko sa takisto môže pochváliť alternatívnym menom. AI ho pomenovala ako Bohemia. Z Poľska by sa stala Polonia, z Ukrajiny Kievan Rus a z Rakúska by bola Danubia.

Za zmienku stojí aj alternatívne pomenovanie Rumunska, ktoré by sa zmenilo na Daciu. Toto meno súvisí s historickým územím, na ktorom sa krajina počas Rímskej ríše rozprestierala. Obľúbená dovolenková destinácia Slovákov Chorvátsko by sa zmenila na Dalmatiu. Estland, Livonia a Litua by tvorili podľa AI trojicu pobaltských štátov. Gaul by bol názov pre Francúzsko a Iberia pre Španielsko.

Domov
Zdieľať
Diskusia