Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
25. augusta 2023, 21:10
Čas čítania 0:29

V Európe udrú rozsiahle povodne, zasiahnu známe dovolenkové destinácie. Meteorológovia varujú pred hrozivými scenármi

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Extrémne množstvo zrážok by mali v najbližších dňoch očakávať obyvatelia aj turisti v Alpách v Taliansku, Švajčiarsku aj Rakúsku.

Najbližšie dni Európu zasiahne enormné množstvo zrážok. Podľa predpovedí sa môže zopakovať scenár z nedávnych týždňov. Ničivé záplavy vtedy zasiahli územie Slovinska, informuje iMeteo.sk. 

Studený front prinesie zrážkové vlny. Extrémne množstvo zrážok by mali v najbližších dňoch očakávať obyvatelia aj turisti v Alpách. Oblasť severného Talianska, Švajčiarska a Rakúska budú až do utorka trápiť výdatné dažde. 

V niektorých oblastiach meteorológovia očakávajú až 350 mm zrážok za tri dni. Nápor zrážok však nepotrápi iba alpské územie. S počasím sa budú musieť porátať aj na severe Talianska, juhu Švajčiarska a západe Rakúska. Predpovede odborníkov hovoria o vyliatych riekach a nebezpečných prívalových povodiach. 

V Taliansku hrozia okrem ničivých povodní aj masívne zosuvy pôdy. Počasie sa na Slovensku síce tiež zhorší, no enormné zrážky spôsobujúce záplavy nás našťastie nečakajú. 

počasie, dažde, záplavy, taliansko
Zdroj: Meteologix
Domov
Zdieľať
Diskusia