Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Daniel Mikolášik
27. augusta 2023, 18:24
Čas čítania 1:17

VIDEO: Predpovedal Prigožin svoju smrť? „Lietadlo sa vo vzduchu rozpadne,“ tvrdil pár mesiacov pred haváriou

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Šéf vagnerovcov vo videu hovorí o tom, že Rusko je na pokraji katastrofy, ale aj o tom, že by bol radšej zabitý, než aby svojej krajine klamal.

Vo štvrtok celý svet zasiahla nečakaná správa, že šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin zahynul pri havárii lietadla v Tverskej oblasti. Na sociálnej sieti Telegram momentálne koluje video z apríla tohto roka, ktoré naznačuje, že Prigožin mohol niečo dopredu tušiť.

V 40-sekundovom úryvku z rozhovoru s vojenským blogerom Pegovom z 29. apríla totiž hovorí o lietadle, ktoré sa rozpadne vo vzduchu, o tom, že Rusko je na pokraji katastrofy, ale aj o tom, že by bol radšej mŕtvy, než aby svojej krajine klamal. Video zverejnili na kanáli Grey Zone, ktorý patrí žoldnierskej Vagnerovej skupine.

„Vedenie rezortu obrany postupne vyhadzuje ľudí, ktorí hovoria pravdu a odmietajú podlizovať zadnicu svojim nadriadeným. Dnes sme dosiahli bod varu. Prečo hovorím tak úprimne? Lebo nemám právo klamať ľuďom, ktorí budú žiť v tejto krajine. Teraz sa im klame. Radšej ma zabite,“ tvrdí vo videu.

„Ale nebudem klamať, musím úprimne povedať, že Rusko je na pokraji katastrofy. A ak sa dnes tieto skrutky nenastavia, potom sa lietadlo vo vzduchu rozpadne,“ dodal Prigožin vo videu.

Celé video nájdeš tu:

K zrúteniu lietadla došlo ešte v stredu. Ruský letecký úrad Rosaviacija v noci na štvrtok informoval, že podľa údajov leteckej spoločnosti bol na palube havarovaného stroja aj Prigožin. Okrem neho bol na zozname cestujúcich i spoluzakladateľ vagnerovcov – Prigožinova „pravá ruka“ Dmitrij Utkin.


Lietadlo typu Embraer Legacy 600 smerovalo z Moskvy do Petrohradu, kde sídlia Prigožinove firmy, a zrútilo sa nad Tverskou oblasťou na západe Ruska. V nedeľu Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) potvrdil, že išlo o Prigožinovo telo. Pomocou genetickej analýzy identifikovala všetkých desať tiel z lietadla.


Pre viac informácií o smrti Jevgenia Prigožina a možnej budúcnosti vagnerovcov, klikni na tieto texty:
Už vieme, čo sa stane s vagnerovcami po smrti Prigožina. Prehovoril bieloruský líder Lukašenko.
Američania veria, že Prigožina dal zavraždiť priamo Putin. Takto podľa nich došlo k zrúteniu lietadla, nešlo o zásah raketou.
Na internete sa šíria videá havárie Prigožinovho lietadla. Stroj sa rútil k zemi, po dopade trosky zachvátili plamene.

Domov
Zdieľať
Diskusia