Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. septembra 2023, 20:30
Čas čítania 0:29

Vo Vysokých Tatrách našli turisti mŕtve telo pod obľúbeným štítom. Identita muža nateraz zostáva neznáma

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Turisti o náleze ihneď upovedomili hotel a horských záchranárov.

Pod štítom Zlobivá vo Vysokých Tatrách našli dvaja poľskí turisti telo neznámeho muža, informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na webovej stránke s tým, že nález mŕtvoly ohlásili v utorok popoludní na recepcii hotela na Popradskom plese.


„Miesto nálezu zdokumentovali a postúpili zamestnankyni hotela, ktorá túto skutočnosť oznámila na tiesňovú linku HZS. O technický zásah bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu, ktorá z heliportu v Starom Smokovci pribrala na palubu vrtuľníka dvoch horských záchranárov. Tí zo vzduchu lokalizovali miesto a následne ich pomocou palubného žeriava vysadili pri tele,“ uviedla HZS.


Po obhliadke a zdokumentovaní miesta nehody, telesné pozostatky transportovali do Starého Smokovca a odovzdali príslušníkom Policajného zboru. Totožnosť neznámej osoby, ako aj okolnosti nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Horská záchranná služba
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Domov
Zdieľať
Diskusia