Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eduard Starkbauer
19. septembra 2023, 20:55
Čas čítania 0:39

V nitrianskom nákupnom centre predávajú v automate psychoaktívne produkty. Zakázané to nie je

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Automat je v skúšobnej prevádzke.

Niektoré výrobky predávané v nitrianskom obchodnom centre obsahujú podľa odborníkov psychoaktívne látky. Ich predaj je podľa slovenskej legislatívy naďalej legálny. My Nitra si všíma, že automat v obchodnom centre je v skúšobnej prevádzke. Scenár vraj pripomína 10 rokov starý prípad obchodov, ktoré predávali syntetické drogy.

Automaty po celom Slovensku predávajú produkty obsahujúce látky CBD, HHC a HHC-P.

Práve HHC má podobné psychoaktívne účinky ako zakázané THC, prítomné v marihuane. Po jeho požití nedávno skončili v humenskej nemocnici dvaja chlapci.

7. septembra 2023, 9:30 Čas čítania 3:56 Prečo je u nás „náhrada marihuany“ HHC stále legálna? Zákon o omamných látkach je podľa právnika obrovský chaos Prečo je u nás „náhrada marihuany“ HHC stále legálna? Zákon o omamných látkach je podľa právnika obrovský chaos

Produkty si údajne zakúpili práve v obdobných automatoch. Polícia v tomto prípade už začala trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

„HHC-P je jednou z najnovších kanabinoidných zlúčenín, ktorá priťahuje pozornosť pre svoje mimoriadne účinky a silu. Môže byť psychoaktívnejšia ako iné kanabinoidy, jej účinok môže byť výrazne dlhší,“ povedala Petra Balážiová z nitrianskej neziskovky Budúcnosť. „Určite si nemyslím, že je v poriadku, aby bola voľne dostupná v automatoch a v predajných stánkoch,“ spresnila.

hhc automat
Zdroj: Kratom World
Domov
Zdieľať
Diskusia