Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
20. septembra 2023, 11:00
Čas čítania 0:30

Dědeček už vie, kedy bude mať odvolací súd. Pôvodne dostal za usmrtenie piatich študentov na Zochovej 15 rokov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

S pôvodným rozsudkom nesúhlasil generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Odvolací proces v prípade vlaňajšej tragickej dopravnej nehody, ku ktorej prišlo na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova, by sa malo na Krajskom súde v Bratislave uskutočniť 12. októbra. TASR to potvrdil hovorca súdu Pavol Adamčiak. Obžalovaný vodič Dušan Dědeček dostal pôvodne 15-ročný nepodmienečný trest väzenia.

Pokyn na podanie odvolania proti prvostupňovému rozsudku dal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Obžalovaný sa práva na podanie odvolania vzdal.

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan Dědeček mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti a jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí. Dušan Dědeček na hlavnom pojednávaní priznal vinu.

dedeček
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia