Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
22. septembra 2023, 15:31
Čas čítania 0:38

REBRÍČEK: Toto je 10 najhorších aeroliniek na svete. Sú medzi nimi aj obľúbené spoločnosti Slovákov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Experti pri hodnotení a kreovaní rebríčka prihliadali iba na komfort cestujúcich, nie na dopravnú bezpečnosť.

Spoločnosť na úschovu batožiny a batožinových služieb Bounce zostavila rebríček najhorších aeroliniek na svete. Hodnotila predovšetkým komfort alebo diskomfort, ktorý cestovateľom pri preprave poskytujú. 

Pri kreovaní rebríčka experti prihliadali aj na to, či letecké spoločnosti na palube poskytujú catering a občerstvenie. A posvietili si aj na odlety a prílety bez meškania, správanie personálu, zábavu na palube či napríklad možnosti prepravy batožiny. 

Rebríček zostavili z 50 svetových aerolínií, ktoré ročne prepravia najviac cestujúcich. Spoločnosť Bounce pri hodnotení prihliadala iba na pohodlie cestujúcich, nie na dopravnú bezpečnosť. 

Top 10 najhorších

Do top desiatky najhorších sa dostali nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré zvyčajne maximálne šetria náklady na služby a priestor s cieľom prepraviť čo najviac ľudí. Slovákom je známa predovšetkým írska spoločnosť Ryanair, maďarská spoločnosť Wizz Air, ale aj spoločnosť Flydubai. Rebríčku najhorších kraľujú indonézske spoločnosti Wings Air a Lion Air. 

  1. Wings Air (Indonézia)
  2. Lion Air (Indonézia)
  3. Jetstar Airways (Austrália)
  4. Flydubai (SAE)
  5. VivaAerobus (Mexiko)
  6. Wizz Air (Maďarsko)
  7. Ryanair (Írsko)
  8. WestJet (Kanada)
  9. Vueling Airlines (Španielsko)
  10. Volaris (Mexiko)
Wizz Airlietadloletisko
Zdroj: Unsplash/Markus Winkler
Domov
Zdieľať
Diskusia