Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. októbra 2023, 8:00
Čas čítania 1:07

MAPA: Najväčšia odstávka vody v Trnave. Bez vody budú celý deň nemocnica, školy, podniky aj domácnosti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prerušenie dodávky vody je avizované od stredy 4. októbra do štvrtka 5. októbra do 5.00 hod.

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) pokračuje ďalšou etapou celkovej rekonštrukcie vodovodnej siete v Trnave. V stredu (4. 10.) sa dotkne najväčšieho prívodného potrubia do krajského mesta a bude mať dosah na rozsiahlu časť Trnavy.

Dotkne sa mnohých bytových domov, inštitúcií vrátane nemocnice a železničnej stanice. Prerušenie dodávky vody je avizované do štvrtka 5. októbra do 5.00 hod. Informuje o tom TAVOS, mesto Trnava i Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Odstavené bude skoro celé mesto 

Bez vody celý deň zostanú mestské časti Pri kalvárii, Zelený kríček, celé centrum – Hlavná i Štefánikova ulica, Hospodárska, Spiegelsaal, Prednádražie, Tamaškovičova, Tulipán, Linčianska. TAVOS avizuje počas odstávky zásobovanie cisternami, mapa, kde budú pristavené, je na webovej stránke mesta i na webe TAVOS-u.


Fakultná nemocnica by mala byť podľa hovorcu Mateja Martoviča zásobovaná inou vetvou vodovodu. Ak by toto opatrenie zlyhalo, budú pristavené cisterny. V daný deň nie sú plánované operačné výkony, akútne nemocnica zabezpečí.


Okresný úrad Trnava vrátane klientskeho centra bude v stredu zatvorený. Jeho služby i agenda Policajného zboru ako dopravný inšpektorát, oddelenie dokladov nebudú v budovách na Kolárovej a Vajanského ulici poskytované.


TTSK podľa informácií vedúcej komunikačného odboru Natálie Petkáčovej pre dotknuté ambulancie Zdravej župy na Študentskej ulici zabezpečil zastupovanie lekármi v inej časti Trnavy. Štyri stredné školy – dopravná, technická, stavebná a obchodu a služieb dajú na ten deň študentom riaditeľské voľno.


Podľa vedúceho odboru vzdelávania na trnavskej radnici Michala Špernogu rovnako sú na tom základné i materské školy v lokalitách. „Ich prevádzka bude prerušená, nie je možná v zmysle hygienických predpisov,“ povedal.


TAVOS upozorňuje, že nepredpokladaná odstávka sa v dôsledku nevyhovujúceho technického stavu vodovodnej siete môže dotknúť aj objektov a častí nachádzajúcich sa v bezprostrednom dosahu. Dotkne sa aj susedných obcí Zvončín, Suchá nad Parnou a Košolná.

Domov
Zdieľať
Diskusia