Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Adam Novosad Radka Klučárová TASR
10. októbra 2023, 16:03
Čas čítania 1:00

AKTUÁLNE: Hlas bude o vláde rokovať už len so Smerom a s SNS

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Oznámil to Peter Pellegrini na tlačovej konferencii.

Politická strana Hlas už bude o zložení novej vlády rokovať výlučne so stranami Smer a SNS. S Progresívnym Slovenskom sa už Hlas baviť nebude. „Zvážili sme všetky pre a proti, priority aj aktuálnu situáciu, v ktorej sa Slovenská republika nachádza, a prijali sme toto rozhodnutie,“ informoval predseda strany Peter Pellegrini po rokovaní predsedníctva Hlasu.

Strana Hlas-SD z rokovaní vylúčila ostatné strany. Pellegrini na tlačovej konferencii oznámil, že sa na rozhodnutí rokovať so stranami Smer-SSD a SNS v strane zhodli jednohlasne. Zatiaľ nekonkretizoval mená, ktoré by mohli obsadiť ministerské posty budúcej vláde.

Slovensko podľa Pellegriniho potrebuje stabilnú a zodpovednú vládu, ktorá bude zodpovedne pracovať pre ľudí. „Bol to slovenský volič, ktorý vo voľbách rozhodol o tom, že vyhrala strana Smer. Som presvedčený, že po triapolročnom marazme potrebujeme vládu, ktorá bude riešiť priority ľudí,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že neprichádzajú do úvahy ďalšie parlamentné voľby. Zároveň dodal, že plne rešpektuje rozhodnutie voličov, ktorí si na premiérskom poste želajú Roberta Fica. 

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Pellegrini zdôvodnil, že podoby možnej koalície zadefinovalo aj KDH, keď odmietlo účasť vo vláde so Smerom a zároveň zdôrazňovalo červené čiary voči Progresívnemu Slovensku (PS). 


Poverenie na zostavenie vlády má predseda víťaznej strany vo voľbách Smer-SD Robert Fico. Neformálne rokovania viedlo aj PS, ktoré chcelo vytvoriť štvorkoalíciu s Hlasom, KDH a SaS.

V závere sa poďakoval predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi za ponuku.  Podotkol však, že mu nešlo o kreslo premiéra. Spoločnú vládu s PS by však považoval za nestabilný zlepenec. Podľa Pellegriniho slov má strana Hlas viac prienikov a spoločných hodnôt so stranou Smer. 

pellegrini
Zdroj: Reprofoto/TV Markíza
Domov
Zdieľať
Diskusia