Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
11. októbra 2023, 20:41
Čas čítania 0:43

Zemetrasenie na východe Slovenska poškodilo až 7 prevádzok pošty. Jednu museli uzavrieť, dotkne sa to viacerých obcí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V stredu o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

V pondelok 9. novembra večer zasiahlo východné Slovensko zemetrasenie so silou 4,9 lokálnej magnitúdy. Zemetrasenie poškodilo sedem objektov v pôsobnosti Slovenskej pošty, najzávažnejšie však budovu Pošty Holčíkovce, kde je nevyhnutné posúdiť statiku. Pobočku museli dočasne zatvoriť. 

Pošta Holčíkovce je tzv. povinnou poštou, takže sa prevádzkuje s cieľom plnenia požiadaviek na kvalitu univerzálnej služby. Do jej spádovej oblasti patria obce Holčíkovce, Piskorovce, Giglovce, Rafajovce, Jasenovce, Nová Kelča a Ďapalovce.

„Poštové služby budú zabezpečené Poštou Žalobín. V prípade štyroch obcí Piskorovce, Rafajovce, Nová Kelča a Ďapalovce je vzdialenosť Pošty Žalobín od najvzdialenejších adresných miest viac ako 10 kilometrov,“ priblížila Dorčáková.

Počas obdobia dočasného zatvorenia Pošty Holčíkovce budú mať adresáti uvedených obcí zabezpečené poskytovanie bezplatnej služby „opakované doručenie na žiadosť adresáta“.

Zemetrasenie poškodilo viaceré prevádzky

Šesť zo siedmich objektov poškodených zemetrasením je v pôsobnosti Prešovského kraja a jedna pošta v kompetencii košického regiónu. Zemetrasenie poškodilo aj Pošty Humenné 1, Baškovce pri Humennom, Nižná Sitnica, Kamenica nad Cirochou, Slovenská Kajňa a Lastomír. Medzi spôsobené škody patria najmä popraskané omietky a murivo, na Pošte Baškovce pri Humennom sa zrútil komín. Pobočky však naďalej zostávajú v prevádzke.

pošta
Zdroj: Google Maps
Domov
Zdieľať
Diskusia